Японський паспорт посів перше місце у рейтингу паспортів світу

Цікава інформація для справжніх любителів подорожей!

Якщо ви вважаєте себе одним із них, а ще випадково маєте японський паспорт, то ви – справжній щасливчик. Японія в цьому році посіла перше місце в рейтингу паспортів світу. Це означає, що її громадяни можуть безперешкодно перетинати кордони 189-ти країн маючи лише закордонний паспорт, і віза їм абсолютно не потрібна. Окрім Японії в перші  тридцять країн, які можуть відвідувати більше 180-ти країн без віз входять Сінгапур, Німеччина, Італія, Швеція, Іспанія, Франція, США, Австрія, Бельгія, Канада, Словаччина, Угорщина та інші.

Ранжуванням індексів займається консалтингова фірма Henly & Partners. На сайті компанії можна побачити розгорнутий список паспортів різних країн та їх індекс. Варто сказати, що на формування рейтингу і, відповідно, на індекс паспорту тієї чи іншої країни значно впливає геополітична ситуація. Тому недивно, що в кінці переліку розташувалися такі країни, як Афганістан та Ірак.

А для всіх власників українського паспорту також є гарні новини. Вперше Україна у 2018 році посіла у рейтингу 38 місце, тим самим надавши можливість українцям подорожувати без віз у 128 напрямків. Лише рік тому наша країна займала 58 сходинку, а зараз після відкриття Європою своїх кордонів, Україна піднялася на 20 позицій вгору. Звісно ми можемо лише позаздрити японським чи німецьким громадянам, але цей крок уперед відіграє важливу роль у житті справжніх українських мандрівників.

Читайте також: