Travelite - консультаційні та навчальні послуги для агробізнесу
 

Використання дронів для обприскування полів, як один з перспективних напрямів їх застосування.

shutterstock_772071496_771x517

       Сьогодні для фермерів основна функція дронів – це дистанційний моніторинг і контроль сільськогосподарських земель. Квадрокоптер дозволяє істотно збільшити продуктивність працівника в полях, економлячи його час і підвищуючи результативність обходів. Жодна проблема на ранніх етапах не залишається без уваги, якщо на підприємстві використовуються БПЛА. Інший їхній функціонал, який вкрай активно використовується – це обмірні роботи та точне землеробство.

Але одним з найбільш перспективних напрямків використання дронів в агросфері є внесення засобів захисту рослин. Найбільшого поширення технологія отримали в Північній Америці, а особливо в США. Там використовується близько третини від загального числа агробезпілотників. Щорічно збільшується їх кількість в Східній Азії і Австралії. Очікується зростання використання дронів і БПЛА в Європі і країнах, що розвиваються. Так, на ринках Індії та Китаю, де середній розмір поля не перевищує 3-4 га, дрони працюють замінюючи ручне обприскування, щоб знизити ризики для персоналу та зекономити на робочій силі. 

90cd3525dec501e1ed13939fa846720a

А в Україні, з огляду на розміри полів, ця технологія приживається дещо повільніше. Один дрон не в змозі замінити самохідний або причіпний обприскувач, тому необхідно мінімум 5 квадрокоптерів працюючих разом, щоб замінити 1 класичний апарат. У нашій країні дрони-обприскувачі знайшли себе у внесенні гербіцидів на посіви в полях, де навесні не сходила вода. Вони також показали себе успішними борцями з бур’янами, наприклад ваточником сирійським. Восени ж дрони застосовувалися для виконання крайової обробки полів десикантами і поблизу населених пунктів. 

З огляду на доступність і швидку окупність дронів, основний стримуючий фактор їхнього масового використання – мала кількість професійних операторів, які можуть швидко та якісно налагодити процес їх експлуатації в аграрних компаніях.

Підписуйтесь на нашу сторінку Facebok та  Telegram-канал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *