Валентина Коцур

Експерт з вирощування с/г культур компанії «Байєр», кандидат біологічних наук

Учасниця Польового Агро Консиліуму в ТОВ “Колос”

Валентина Коцур про Польовий Аграрний Консиліум з Нілом Кінсі

Спочатку я прочитала книгу Ніла Кінсі. Вона справила на мене неабияке враження. Дуже зацікавив нестандартний підхід до вирішення проблем ґрунту та його відновлення. Тому, коли взнала про проведення виїздних Польових Агро консиліумів за участю самого Ніла Кінсі та його колег з США та Німеччини, які є послідовниками його школи, дуже захотіла туди потрапити. В південному регіоні України такий польовий консиліум відбувся в Кіровоградській області, недалеко від Олександрії. Було дуже цікаво слухати закордонних спеціалістів і порівнювати інформацію, подану ними по ґрунтознавству та агрохімії з традиційною, яку ми отримали під час навчання в сільськогосподарських вишах та з підручників і довідників. Підходи та рішення нашої школи та школи Ніла кардинально відрізнялись. Технологія Кінсі/Альбрехта пропонує спочатку відновити ґрунт, нагодувати його, і тільки потім вже годувати культуру. Ця технологія набуває значної актуальності для нас саме тепер, коли у нас відкриваєся ринок землі. Маючи землю в приватній власності, господар буде зацікавлений у відновленні її структури та родючості. І дана технологія є дорожною картою для них.

 

Формат проведення навчань в Польовому Агро Консиліумі зручний для сприйняття – перший день робота в полі, огляд ґрунтових зрізів та розкопки ґрунту, огляд стану рослин кукурудзи та пшениці. Другий день – робота за круглим столом, де можна було записати отриману інформацію, поставити питання та отримати відповіді.  

 

Я для себе відкрила агрохімію з нового боку, навчилася читати аналізи ґрунту, зрозуміла важливість правильного співвідношення в ґрунті кальцію і магнію. Це мені допоможе в моїй роботі.