Унікальні місця Півдня України

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

У 2020 році подорожі Україною стануть як ніколи актуальними. Хоча ми усі й сподіваємося на якнайшвидше відновлення авіасполучення та повноцінне відкриття кордонів, але поки цього не сталося, найкращий варіант вибратися з міських квартир – це досліджувати незвідані куточки рідних земель.

Враховуючи те, що наближається курортний сезон і всім нам захочеться отримати більше вітаміну D, чимало українців попрямують на південь країни – поближче до моря та піщаних берегів.

Насправді, південні регіони можуть похвалитися не тільки близькістю до моря, а й неймовірної краси місцями, які варто відвідати та побачити на власні очі. Може навіть здатися, що ці локації знаходяться десь на іншому континенті – але ні, вони набагато ближче, ніж здається. Тому пропонуємо трошки помандрувати півднем України і надихнутися на майбутні подорожі, які можна собі влаштувати навіть у цей уїк-енд.

  1. Рожеві озера, Херсонщина

Найвідоміші з них – це Лемурійське та Генічеське. Справжнє диво – це Лемурійське озеро, адже його можна назвати аналогом Мертвого моря, тільки знаходиться воно в Україні. В цьому озері можна купатися, тут велика концентрація солі, тому воно ніби тримає Вас на поверхні. А до всього цього – Лемурійське озеро має яскраво рожеве забарвлення, і здається, ніби знаходишся не на Херсонщині, а десь на іншому континенті. В Генічеському озері купатися не можна, але тут варто залишитися до Заходу сонця і походити соляними лабіринтами, які тягнутися до горизонту, де золотаві промені сонця відбиваються від рожевої поверхні озера і утворюють справжню магію.

2. Олешківські піски, Херсонщина

Справжня «українська Сахара» розташувалася на півдні країни в 30 км від Херсона. Це найбільший піщаний масив у Європі розміром понад 200 тис. га. Для любителів пригод і цікавих фотографій – це найкраща локація, однак туди варто прямувати разом з гідом або взяти екскурсію на джипах для ще більш гострих відчуттів.

3. Заповідник «Асканія-Нова», Херсонщина

Влаштувати справжнє сафарі та побачити зебр, антилоп, бізонів, оленей, диких коней та інших тварин можна в унікальному заповіднику «Асканія-Нова». Це найстаріший степовий біосферний заповідник планети і найбільша степова заповідна територія Європи. Приголомшливо красиве місце, куди варто вирушати всією родиною і буде чудовою альтернативою міським зоопаркам.

4. Санжейка, Одещина

Уявіть дикі безлюдні пляжі, обривисті широкі скелі, що нависають над ними і шум моря. Саме такий пейзаж чекає на Вас, якщо вирішите приїхати у Санжейку. Тут безперечно немає розвинутої пляжної інфраструктури, але сюди варто їхати не за цим. Влаштувати пікнік на безлюдному пляжі (звісно не залишаючи слідів власного перебування), зробити класні знімки на фоні надзвичайно фотогенічних рудуватих скель, вдихнути аромат морського повітря у повній тиші та насолодитися єднанням з природою – це неповний список того, чим варто зайнятися у цих мальовничих місцях.

Читайте також: