Цікаві факти про Таїті та Бора-Бора

Таїті – райський куточок і головний острів Французької Полінезії. Найближчий континент – Австралія (6000 км). На карті ці місця можна знайти у південній частині Тихого океану.

Час тут відрізняється від київського на цілий циферблат! Якщо тут перша година дня, то там перша година ночі.

Справжньою перлиною Тихого океану називають острів Бора-Бора, що знаходиться в 50 хв лету від Таїті. Він являє собою древній згаслий вулкан, оточений неймовірної краси бірюзовою лагуною і маленькими острівцями (моту).

А тепер ближче до цікавих фактів:

✔ Батьківщиною жіночого парео є острів Таїті. Тільки тут цю кольорову накидку називають «аху».

 За рівнем життя Таїті займає друге місце в Тихому океані після Нової Зеландії, і відвідують ці острови щороку понад 200 тисяч туристів. Половина з них з США, а 30 відсотків – японці.

 Вихідців з Європи тут називають “попА” з наголосом на другий склад.

 

 Мінімальна зарплата у полінезійців – 1200 доларів на місяць (менше платити роботодавець не має права – посадять у в’язницю) Хоча і ціни тут досить високі.

 Всі громадяни Таїті мають французькі паспорти. Щороку кращим учням середніх шкіл 118-ти тутешніх островів (з яких тільки 67 заселені) турботлива метрополія надає стипендії на безкоштовне навчання в Сорбонні та інших престижних університетах.

 На Таїті немає жодної мечеті (всі жителі – католики чи протестанти).

 На острові відсутні комарі та інші шкідливі комахи (всіх їх здуває за собою морський бриз).

 У місцевому алфавіті немає літери «Б», тому Бора-Бора звучить тут як Пора-Пора, що в перекладі означає «перший створений богами в океані острів».

 Бора-Бора користується популярністю у голлівудських селебріті. Тут купили собі особисті бунгало такі відомі мешканці Голлівуду, як Джек Ніколсон, Джон Траволта, «агент 007» Пірс Броснан та багато інших.

 Особливістю таких розкішних бунгало є повністю прозорий отвір у підлозі в кожному номері, через який можна поспілкуватися із сірими акулами, морськими скатами величезного розміру та різнокольоровими тропічними рибами.