Цікаві факти про Октоберфест

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Пивний фестиваль, що залучає понад 6 млн відвідувачів щороку, є одним із найзнаменитіших свят не тільки Німеччини, але й усього світу. У цьому році він проходить у 186 раз.

А починалося все не з пива!

12 жовтня 1810 року принц Людвіг Баварський одружився з принцесою Терезою Саксен-Гільдбурггаузенською. Цю зворушливу подію було вирішено відзначити кінними перегонами. Їх організували на заміському лузі в околицях Мюнхена, приготувавши для містян частування з їжею та напоями.

Весільне поєднання хліба та видовищ було настільки вдалим, що мюнхенці наполягли на щорічному продовженні банкету. Так святкування весільної річниці королівського подружжя ще кілька разів пройшло у звичному форматі, а потім переросло у веселий пивний фестиваль.

Лише октоберфестівське пиво!

Ще один цікавий факт полягає в тому, що на фестивалі подають не звичайне пиво, а пиво певних сортів — так зване октоберфестівське пиво з вмістом алкоголю 5,8-6,3%.

Цей спеціальний напій, що готується виключно у шести мюнхенських броварнях та подається у 13 великих шатрах, можна спробувати лише на цьому святі.

Свято починається не в жовтні

Цікаво, що легендарний осінній фестиваль ніколи не починається у жовтні. З роками свято перенесли на середину вересня з розрахунку на більш сонячну та теплу погоду. Цього року фестиваль розпочнеться 21 вересня, а закінчиться 6 жовтня.

«Відкорковано!»

Першим днем проведення фестивалю завжди є субота. Пити на фестивалі розпочинають лише після того, як мер Мюнхена відкриває першу бочку пива зі словами «O’ Zapft is!» («Вікдкорковано!»)

Нелегка ноша

Під час свята офіціантам необхідно за раз розносити по 10-12 літрових кухлів пива! Одна така порожня кружка важить близько 1,3 кг, а з пивом і того більше. Тому офіціанти мають бути досить витривалими, аби за раз переносити по 27,6 кг!

До речі, щороку туристи намагаються захопити разом з собою тисячі пивних кружок із фестивалю. У 2018 році співробітники служби безпеки зібрали 101 000 кружок, які відвідувачі намагалися винести за межі точок дегустації, як сувеніри.

Усією сім’єю!

В останні роки організатори фестивалю намагаються змінити імідж Октоберфесту з найбільшої пивної світу до місця, де можна весело провести час усією сім’єю. Атракціони та різноманітні забави завжди були важливою складовою Октоберфесту, але тепер їх значно більше: чортове колесо, американські гірки, ігри та традиційні баварські паради для людей будь-якого віку.

«Бюро знахідок» Октоберфесту

Зрозуміло, що у такій веселій та хмільній атмосфері свята люди часто втрачають не тільки голову, а й речі – щороку місцеве бюро знахідок переповнюється власними речами відвідувачів. У 2018 році загалом було нараховано 2 685 втрачених речей, серед яких: 840 паспортів, 460 гаманців, 350 предметів одягу, 350 телефонів, 300 ключів, 140 пар окулярів, 130 ювелірних виробів, 90 сумок і рюкзаків, 20 парасольок і 5 відеокамер. Але найбільш неочікуваною знахідкою стали обручки однієї сімейної пари!

Октоберфест – це 17 днів дегустації смачних сортів пива та знаменитих мюнхенських закусок – ароматних брецелів, соковитого м’яса, запеченого на вертелі, і курчат-гриль. І для того, щоб пофестивалити на повну сюди приїжджають понад 6 млн відвідувачів з усього світу, які випивають близько 7 млн літрів пива. Тож якщо ви бажаєте приєднатися до цих щасливчиків, варто подумати про поїздку вже зараз!

Читайте також: