Цікаві факти про Гаваї

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Гавайські острови – райський куточок, куди хотів би потрапити кожен. Тут є чудові пляжі і безмежно красива природа для любителів спокійного відпочинку, а також різноманітні види активностей для тих, хто не любить сидіти на місці. Гаваї можуть здивувати кожного, тому зараз пропонуємо дізнатися декілька цікавих фактів про це дивовижне райське місце.

 

1. Гавайські острови — найвіддаленіше місце на Землі, де живуть люди. Відстань від Гаваїв до узбережжя США становить 3700 кілометрів, а до Японії — 6195 км.

 

2. Корінні гавайці спілкуються не лише англійською мовою, а й мають власну — гавайську. У їхньому алфавіті всього 12 літер (5 голосних і 7 приголосних), але слова з них вимовляти буває складно. Наприклад, ось це назва місцевої риби — Humuhumunukunukuapua’a.

 

3. «Aloha» на гавайській мові залежно від контексту може означати «Привіт», «До побачення», «Ласкаво просимо» або навіть «Я люблю тебе». Таке відоме на увесь світ привітання дало островам другу назву — «штат Алоха».

 

4. Гаваї стали останнім п’ятдесятим штатом, який увійшов до складу США в 1959 році.

 

5. На Гаваях свій власний часовий пояс, тут немає переходу на літній або зимовий час, тому влітку годинники «запізнюються» на дві години порівняно з західним узбережжям США, а взимку — на три.

6. Гавайський вулкан Мауна-Кеа є найвищою горою в світі, якщо вимірювати з дна океану до вершини. Більша частина Мауна-Кеа прихована під товщею води. Повна його висота — 10203 метри, висота над рівнем моря — 4205 метрів. Це найвища точка Гавайських островів.

 

7. 44-й президент США, Барак Обама, народився і виріс на гавайському острові Оаху.

 

8. Нііхау — це «заборонений острів» Гаваїв, що знаходиться у приватній власності. Островом володіє сім’я Робінсон, яка купила його у короля Камехамеха IV понад століття тому. Відвідати острів можна тільки по запрошенню члена сім’ї Робінсон або від корінного гавайця, що живе на Нііхау.

 

9. Гаваї — єдиний штат, територія якого постійно збільшується (за рахунок вулканічних вивержень). Так в гавайському архіпелазі росте новий острів-вулкан Лоїхі. Поки він під водою, але до поверхні йому залишилося всього 980 метрів.

 

10. Це єдиний американський штат, де вирощують каву. Кавові плантації тут займають загальну площу 2510 гектарів. Не менш значним виходить і урожай ананасів — понад 350 тис. тон щорічно.

Читайте також: