Топ-10 найцікавіших замків долини Луари

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Замки в долині Луари є одним із найпопулярніших туристичних напрямків у Франції. Саме тут в епоху Відродження король та його придворні вирішили облаштувати свої заміські резиденції, які донині змагаються один з одним у витонченості форм та багатстві оздоблення. Не дивно, що вся долина була занесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Оскільки замків в Долині Луари нараховують понад 70, то ми пропонуємо поглянути на десятку найбільш вражаючих та вартих вашої уваги.

  1. Шенонсо

Один із найромантичніших замків усієї долини, який у народі прозвали «Дамський замок». Дійсно, саме представниці прекрасної статі відіграли чималу роль в історії замку. Також особливістю цієї споруди є те, що її частина побудована прямо на річці Шер, тому з певного ракурсу, здається, що замок виглядає, немов міст.

2. Юссе

Замок, що найбільше з усіх нагадує казковий палац. Вважається, що саме Юссе надихнув відомого Шарля Перро на написання «Сплячої красуні», тому частина експозиції присвячена героям цієї казки.

3. Блуа

Королівський замок Блуа був резиденцією семи королів Франції. Він є найбільшим замком в долині Луари і був першим відновленим палацом, який служив моделлю для інших замків долини.

4. Шамбор

Будівля цього замку вражає своїми розмірами: понад 400 кімнат, 77 сходів, 280 камінів. До того ж він розташований у самому серці величезного парку площею понад 5000 га. А у проектування будівлі брав участь Леонардо да Вінчі, який у ті часи був придворним архітектором.

5. Амбуаз

Замок, що також носить гордий статус «Королівський», адже в епоху Відродження був місцем проживання для кількох королів Франції. Але французька революція не пощадила його, тому сьогодні ми можемо бачити тільки одну десяту частину його початкового розміру.

6. Вілландрі

Елегантний замок, який був останнім в долині Луари, побудованим у стилі Ренесанс. Головною особливістю замку є прилеглий парковий ансамбль, до якого входять три чудові та вишукані сади. Найкращий вид на цей шедевр садово-паркового мистецтва відкривається з даху будівлі.

7. Шеверні

Господарями замку Шеверні протягом шести століть були представники однієї родини, тому тут панує своя «сімейна» атмосфера: збереглися первісні інтер’єри, старовинні меблі, портрети власників. Особливістю замку також є наявність псарні, де мешкає близько 100 мисливських собак.

8. Кло-Люсе

Саме в цьому замку провів свої останні роки життя Леонардо да Вінчі. У залах замку відтворені інтер’єри часів художника, а в музеї і парку виставлені його винаходи, включаючи прототипи вертольота, автомобіля, літака, танка, парашута і розвідного моста.

9. Шомон-сюр-Луар

Один із наймальовничіших замків долини річки Луари, розташований між містами Блуа та Амбуаз. Шедевр палацової архітектури. Саме тут щороку проводять Міжнародний садовий фестиваль, де ландшафтні дизайнери дають повну свободу уяві і створюють неймовірні композиції.

10. Шинон

Королівська фортеця Шинон відіграла важливу роль у французькій історії: вона пов’язана з імена Жанни д’Арк і кардинала Рішельє. Це найбільш нетиповий замок Луари, адже є саме оборонною спорудою. До того ж велика частина фортеці зруйнована, але прогулянка серед середньовічних руїн дасть можливість доторкнутися до історії Франції.

Читайте також: