Новітнє рішення автономного тестування ґрунтів

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Збереження навколишнього середовища з паралельним удосконаленням сільськогосподарських продуктів є головними пріоритетами для багатьох вчених, фермерів, а також екологів. 

 

Вирішити це складне завдання може допомогти точне землеробство. Даний підхід до ведення сільського господарства забезпечує  максимальну врожайність с\г культур при мінімальних затаратах енергії та не шкодить навколишньому середовищу. 

 

Однією з найбільших проблем, що вирішуються в галузі точного землеробства, є надмірне внесення мінеральних добрив. Так, близько 30% азотних добрив, що застосовуються в США, просто вимивається грунтовими водами. Так, втрачаються добрива, а також енергія, що використовувалася для їх виготовлення, а на додаток до цього це несе шкоду довкіллю.

Тому, для вирішення проблеми моніторингу вмісту азотних добрив у ґрунті в режимі реального часу компанією SupraSensor Technologies, що була заснована у 2012 році в Орегоні, за підтримки Національного Наукового Фонду США (NSF) був розроблений новітній сенсор. Пристрій SupraSensor надає фермерам високу точність та практично постійний потік даних про рівень вмісту азоту в ґрунтах протягом всього сезону. Такий спосіб автономного моніторингу с\г земель частково дозволить уникнути необхідності дорогого і трудомісткого збору проб ґрунту з подальшим аналізом у спеціалізованих лабораторіях. Дослідницька група також розробила систему зберігання та аналізу даних, забезпечила роботу приладу за допомогою бездротових технологій та навіть створили додаток для смартфонів за допомогою якого можна керувати приладом SupraSensor. Компанія-розробник намагається використовувати у своєму винаході сучасні технології Інтернету речей (ІоТ). Крім того, цей пристрій є прекрасним прикладом використання фундаментальних досліджень надмолекулярної хімії в практичних цілях. 

 

Надмолекулярна хімія – це проста ідея про те, як дві або більше молекул можуть взаємодіяти між собою без формування сильних незворотних взаємодій. Надмолекулярна взаємодія є ключем до того, як працює датчик азоту SupraSensor. 

Читайте також: