Стоунхендж та інші копії відомих пам’яток у світі

Всі ми чули про таємничий Стоунхендж, що знаходиться у графстві Уїлтшир, Англія. Але навряд чи Ви здогадувалися, що існує повнорозмірна його копія в штаті Вашигтон, США! Виглядає ця конструкція як астрономічно вирівняна репліка відомого англійського оригіналу. Якщо справжній Стоунхендж, за словами істориків, використовувався як місце для жертвоприношень, то його копія була збудована як нагадування про те, що людство досі приноситься в жертву богу війни. Ідея створення цієї конструкції належить бізнесмену Сему Хіллу, який замовив її будівництво на початку 20 століття. Американський Стоунхендж був завершений 4 липня 1918 року і став першим пам’ятником на честь загиблих у Першій світовій війні.

 

Будівництво різноманітних реплік у світі виявилось доволі частим явищем, тому пропонуємо ще декілька найцікавіших копій відомих пам’яток.

 

Афінський Парфенон у Нашвіллі, штат Теннессі, США

 

 

Будівля була збудована в 1897 році для міжнародної виставки, що проходила в Нашвіллі з приводу століття входження Теннессі в число Сполучених Штатів. До речі її включено в національний реєстр історичних місць США. Сьогодні американський Парфенон є центральною пам’яткою Столітнього парку, у будівлі якого розташовується невеликий музей живопису.

 

Індійський Тадж Махал в Бангладеш

 

 

Оригінальний Тадж Махал будувався близько 20-ти років, коли його копію звели всього за п’ять. Вартість цього проекту склала приблизно 56 млн доларів. Ініціатором та спонсором такого недешевого будівництва став багатий кінорежисер Асанулла Моні, який хотів показати знамениту споруду своїм бідним співвітчизникам, щоб ті реалізували свою мрію побачити знаменитий індійський Тадж Махал.

 

Пізанська вежа в штаті Іллінойс, США

 

 

Копія відомої італійської вежі в Америці має назву падаюча вежа Нільса. Вона є вдвічі меншою за її знаменитий оригінал. Завершив її будівництво промисловець Роберт Ілг у 1934 році. Вона стала частиною парку для співробітників чиказької компанії Ілга.

Читайте також: