Travelite - консультаційні та навчальні послуги для агробізнесу
 

Швейцарія

Цікаві факти

🔸 Тут чотири державні мови – німецька (65%), французька (18%), італійська (10%) і швейцарська ретороманська, вона ж романшська. На романшській мові говорять 60 тисяч чоловік, з яких для 35-39 тисяч вона є основною мовою – приблизно 0,5% від загального населення.

 

🔸 Швейцарія – найгористіша країна Європи. Альпи займають 61% території країни. Найвища точка – гора Дюфур, 4634 метра. Хоча найвідомішою вважається гора Маттерхорн (4478 м), що зображена на упаковці шоколаду Тоблерон.

 

🔸 Абревіатура Швейцарії – CH. Чому? Розшифровується це з латинської як Confoederatio Helvetica. Назва походить від кельтського племені гельветів, що населяло ці землі за часів Римської імперії. А ім’я «Швейцарія» було отримано в честь кантону Швіц, після того, як три кантони – Швіц, Урі і Унтервальден, – дали клятву захищати один одного 1 серпня 1291 року. Перше серпня тепер – національне свято, і на Женевському озері по всьому березі можна бачити феєрверки.

 

🔸 Девіз Швейцарії – «Один за всіх, всі за одного». Привіт, Дюма.

 

🔸 Тільки дві країни в світі мають квадратний прапор – Швейцарія і Ватикан.

 

🔸 У Швейцарії виписали один з найбільших у світовій історії штрафів за перевищення швидкості. Автомобіліст зі Швеції їхав по Швейцарії зі швидкістю 290 км / год, і йому оформили штраф на 650 тис. євро. Справа в тому, що в цій країні розмір штрафу не фіксований, а безпосередньо залежить від розміру заробітної плати порушника. Чим більше заробляєш – тим більше платиш. Ось так в Швейцарії розуміють справедливість.

 

🔸 Швейцарський армійський ніж з’явився в кінці XIX століття, але насправді у нього є більш ранній прототип. В одному з кембриджських музеїв знаходиться універсальний складаний інструмент, який був створений ще в Стародавньому Римі. До його складу входять ложка, виделка, лезо, шпатель, зубочистка і, що зовсім несподівано, спеціальний шип для того, щоб діставати м’ясо з равликів. Єдина частина швейцарського ножа, яка виготовляється не в Швейцарії, – це штопор. Його роблять в Японії.

 

🔸 Жителям Швейцарії законодавчо заборонено тримати вдома тільки одну морську свинку, тому що, згідно з дослідженнями вчених, ці тварини тужать на самоті і потребують компанії. Тому в разі смерті однієї свинки власник зобов’язаний купити їй пару і потрапити в нескінченну петлю утримання морських свинок. Щоб подібного не сталося, був створений сервіс оренди цих тварин – можна купити морську свинку за звичайною ціною та повернути її за половину вартості в будь-який час. Що стосується кішок, то завести одну вам буде дозволено тільки в тому випадку, якщо вона буде гуляти по вулиці або зможе бачити інших кішок з вікна. В іншому випадку вам доведеться заводити відразу двох.

Читайте також: