Що американці полюбляють більше: читати книги чи їсти фастфуд?

Звісно, що відповідь очевидна, адже Сполучені Штати перш за все асоціюються із ресторанами швидкого харчування. До того ж ми живемо у часи цифрових технологій, коли на зміну книжкам прийшли електронні девайси та Інтернет.

 

Однак існує доволі цікавий факт, який доводить, що американцю дістатися до найближчої бібліотеки не набагато складніше, ніж до McDonald`s. Адже по всій країні налічується понад 116 867 читалень, а відомих закладів харчування всього 14 027.

 

Тобто на один McDonald`s приходиться близько 8 бібліотек у всіх Сполучених Штатах.

 

Правда ця величезна кількість читалень включає в себе абсолютно усі бібліотеки: шкільні, університетські, урядові, військові тощо. Хоча якщо взяти до уваги лише публічні бібліотеки, ми отримаємо 16 568 будівель, що все рівно на 2 тисячі більше, за кількість закладів McDonald`s.

Чому ж публічні бібліотеки продовжують користуватися популярністю серед населення, а їх кількість настільки велика?

 

А все через те, що йдуть в ногу з часом. Зазвичай бібліотеки як зовні, так і всередині виглядають привабливо. У будівель красиві великі вікна, навколо акуратні зелені газони з лавками, зручні авто- та велопарковки. В середині завжди світло, затишно та просторо.

В будівлях американських читалень не просто приємно знаходитися, а й доволі все автоматизовано. Тут давно відмовилися від ведення паперових формулярів та карток. Щоб знайти потрібну книгу, достатньо підійти до найближчого пошукового комп’ютера. Так само легко її взяти додому за допомогою того ж комп’ютера, а здати через спеціальний приймач книжок. Також при публічних бібліотеках функціонує безліч безкоштовних секцій та клубів за інтересами.

 

Вхід сюди вільний усім і є абсолютно безкоштовним, а бібліотечні картки необхідні лише для того, щоб брати книжки з собою додому.