Сергій Голованов

Головний економіст, приватно орендне підприємство «Світанок»

Поділитися:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Сергій Голованов про Онлайн Агро Консиліум: 

«Зарубіжні країни мають змогу накопичувати і систематизувати свій досвід, і я вважаю, що нам піде лише на користь використання такого досвіду, знань та інформації, які набувалися десятиліттями».

Які загальні враження від Консиліуму, якщо одним реченням?

 

Консиліум проводився на високому рівні, як з боку організаторів, так і з боку доповідачів, що сприяло отриманню позитивних вражень в цілому.

Чому Ви вирішили долучитись до нашої навчальної події? Чого очікували?

 

В Україні відсутні комплексні масові аграрні дослідження, тому кожен аграрій на свій ризик вибирає ті чи інші методи вирощування культур. Моїм очікуванням від консиліуму було отримання нової корисної інформації від людей, які все життя займаються вивченням різних методів вирощування та захисту рослин.

 

Для себе я зрозумів, що потрібно постійно шукати і вивчати нову інформацію, адже це дає змогу використовувати досвід провідних спеціалістів аграрної галузі та дозволить запроваджувати нові методи обробітку землі, захисту рослин.

 

Важливо також при цьому, звичайно ж, враховувати економічну доцільність. Доповідачі приділяли значну увагу дослідженням рентабельності різних культур, враховуючи і методи їх обробки. 

Онлайн консиліум проводився в онлайн форматі. Які його переваги та недоліки, порівняно з «живими» подіями?

 

Я вперше став учасником такого онлайн консиліуму. До цього часу я не один раз відвідував Сполучені Штати Америки у складі аграрних експедицій.

 

Перевага онлайн – це значно дешевше і швидше, також зручно прослуховувати доповідачів з різних штатів за кілька годин, не виходячи за межі офісу. Завдяки інформативно підготовленій презентації, отримана інформація більш сприйнятна для засвоєння. Також є можливість підготуватися та правильно сформулювати  запитання і в результаті  отримати більш обґрунтовану відповідь. 

 

Мінус – це неможливість на власні очі побачити результати праці доповідачів, їхні інститути, дослідницькі центри, експериментальні земельні ділянки, адже побачене наживо відкладається в пам’яті краще і надовше.

До обговорення яких культур Ви долучились?

 

Я брав участь у обговоренні сої; кукурудзи; ріпаку; соняшника. (Дві останні ще попереду. – прим.ред.) 

Чи вистачає 3 (у випадку з кукурудзою 4) дні на одну культуру?

 

Так, три-чотири дні по 5 годин вистачає завдяки великому обсягу інформації, що надають доповідачі.   

Як оцінюєте план обговорення кожної з них? Мається на увазі, 1-й день – агрономія, 2-й – живлення, 3-й – захист від хвороб, шкідників, бур’янів. Можливо, певні теми не охоплюються?

 

План обговорення, як на мене, вдалий. Хоча я перший раз був присутній на такій конференції, тому мені немає з чим порівнювати. 

Чого корисного вдалось отримати від спікерів? Чи було щось, що здивувало або піддали сумніву?

 

Інформація отримана у великому обсязі, і тому потрібен певний час для її опрацювання та засвоєння, оскільки в деяких аспектах аграрного виробництва я лише на етапі вивчення. Для мене більш важлива інформація, яка стосується рентабельності та економічної доцільності  вирощування різних культур, використання мінеральних добрив, застосування різноманітних видів захисту рослин.

 

Був вражений виступом Ентоні Блая. Він не тільки подає дані, як отримати великий врожай культури і при цьому понести мало затрат, а й приділяє увагу питанню збереження земельних ресурсів для наступних поколінь.  

Цей рік видався складним для деяких аграріїв, з чималими втратами та невиправданими сподіваннями. Проте не всі вважають, що виною цьому несприятливі умови та інші перешкоди, оскільки завдяки певним знанням, досвіду та прийняттю правильних рішень, можна долати труднощі та отримувати гарний врожай. Яка Ваша думка?

 

Цей рік для нашого підприємства виявився важким. Були великі сподівання на деякі культури, все робилось з урахуванням певних знать і досвіду, застосовувались сучасні види техніки, якісний посівний матеріал, добрива, але брак вологи не дав змоги отримати очікуваний врожай. Хоча, завдяки великому професійному досвіду нашого керівника, на деяких культурах вдалось отримати більш позивний показник врожаю. Можна розповісти і про інші умови, від яких ми залежимо, але це вже більш політичне питання.  

Чи можна в Україні переймати досвід зарубіжних країн, адже аграрії подекуди стверджують, що на практиці – складно, а часом і неможливо?

 

Зарубіжні країни мають змогу накопичувати і систематизувати свій досвід, і я вважаю, що нам піде лише на користь використання такого досвіду, знань та інформації, які набувалися десятиліттями.

Дякуємо Вам, Сергію, за участь у консиліумі та змістовні відповіді. Бажаємо максимально сприятливих умов для відмінних врожаїв. До наступних зустрічей!

 

Якщо Вам цікавий такий формат навчання, ще є змога долучитись до обговорення наступних на черзі культур: ріпаку, соняшника. Реєстрація ще відкрита!

Реєстрація

Для реєстрації, заповніть, будь ласка, форму