Неофіційні назви найулюбленіших міст світу та історії, які стоять за ними

«Місто великого яблука», «Вічне місто», «Місто кохання»… Можливо ви здогадуєтесь, яким місцям належать ці назви, але ніколи не замислювалися звідки вони з’явилися і чому саме так ідентифікують їх справжні мандрівники. Настав час з’ясувати цю загадку і заодно дізнатися, які міста приховалися за найбільш незвичними назвами.

Неофіційна назва цього легендарного міста звучить як «The Big Smoke», що у буквальному перекладі означає «Великий дим». Історія його появи пов’язана із знаменитим лондонським смогом 19-20 століть, який не раз накривав місто. 

Цю назву столиця Китаю отримала завдяки найголовнішій пам’ятці, що розташувалася у центрі міста – палацовий комплекс китайських імператорів. Це історичне серце Пекіна протягом 500 років було центром усього Китаю. Чому «Заборонене»? Тому що ніхто не мав права заходити і виходити звідти без дозволу імператора. 

Кажуть, що те, що сталося у Лас Вегасі, залишається тут назавжди, тому назву свою це місто повністю виправдовує. Люди прямують в цей оазис серед пустелі, аби робити те, чого не завжди можуть дозволити собі у буденному житті. Казино, вечірки, алкоголь і багато іншого чекає на кожного, хто потрапить у «Місто гріхів».

Саме тут розташовані найвідоміші Будинки моди, тут творять історію легендарні модельєри світу і сюди з’їжджаються найзапекліші мисливиці за трендами, аби здійснити шопінг у найдорожчих бутиках світу.

Багато версій існують щодо виникнення назви, але вперше вона з’являється як опис міста у 20-х роках минулого століття завдяки спортивному журналісту газети «The New York Morning Telegraph» Джону Фіцджеральду. Він писав про кінні перегони і його колонка називалася «Навколо Великого яблука». Великим яблуком в двадцятих роках ХХ століття жокеї називали скачки в Нью-Йорку. «Коні люблять яблука, а скачки в Нью-Йорку – це «велике яблуко»». 

Не можливо уявити вулиці казкової Барселони без архітектурних творінь цього великого митця. Найвідоміша його робота католицька церква Sagrada Familia стала справжньою візитною карткою міста.

Давні римляни вірили, що багато міст та імперій будуть з’являтися у світі та зникати, але Рим залишиться навічно. Як одна із найстаріших столиць Європи, Рим демонструє свою історію на кожній вулиці, а дух «Вічного міста» відчувається навіть у повітрі. 

Французька столиця вже здавна вважається одним із найромантичніших міст у світі. Різноманіття вуличних кафе та неймовірна архітектура, що створюють неповторну атмосферу у місті ваблять тисячі закоханих сердець, аби під вечірніми вогнями Ейфелевої вежі зізнатися один одному у коханні. Хіба потрібні ще якісь докази?

Тут все просто: Амстердам налічує близько 165 каналів, тому очевидно, що єдине порівняння, яке спадає на думку – це Венеція.

Місто, що являється другим за величиною у Швейцарії після Цюріха, отримало свою назву завдяки великій кількості міжнародних організацій на своїй території, найвідомішою серед яких є ООН. Тому недивно, що Женева заволоділа статусом «Столиці миру».

Читайте також: