Національні парки США. Цікаві факти

Ми вже писали про одні із найкращих національних парків США, які варто неодмінно відвідати. А зараз час дізнатися декілька цікавих фактів про систему національних парків Сполучених Штатів, які точно зможуть вас здивувати!

1. У систему національних парків США входить 413 об’єктів.

Вже понад 100 років у країні існує спеціальна Служба національних парків, призначенням якої є захист територій, що мають природне, історичне та культурне значення для Сполучених Штатів. Окрім відомих земель, таких як Єллоустон, Гранд-Каньйон, Йосеміті, які гордо носять ім’я «національних парків», існують ще 354 пам’ятки національного значення, історичні об’єкти, морські узбережжя, озера та ріки, які знаходяться під охороною Служби.

 

2. В одному із цих об’єктів прописався Президент США.

Відвідуючи столицю Сполучених Штатів місто Вашингтон, кожен турист зобов’язаний побачити одне із найважливіших місць усієї країни – Білий Дім. Але не кожен знає, що ця будівля також знаходиться під протекцією Служби національних парків США. Оскільки Білий Дім є частиною Президентського парку, що його оточує, то можна сказати, що кожен Президент Сполучених Штатів мав прописку у національному парку країни

3. Національні парки США можна знайти у всіх 50-ти штатах і навіть за їх межами

Самі американці не усвідомлюють, наскільки далеко простягнулися ці дивовижні місця. Наприклад, якщо поглянути на карту і знайти Національний парк Американського Самоа, то із здивуванням можна зрозуміти, що звідти простіше дістатися до Австралії, ніж до США. А на Маріанських островах, що знаходяться на відстані понад 11 тис. км від Сполучених Штатів, у Тихому океані розташувався Американський меморіальний парк на острові Сайпан. Список таких об’єктів чималий, що кардинально змінює наше уявлення про національні парки Америки.

4. Дістатися їх усіх тільки автомобілем неможливо.

Найвідоміші національні парки у країні відвідують мільйони туристів щороку і вони є легкодоступними. Але як ми вже дізналися, багато з них розташувалися поза материковою частиною США. Тому аби відвідати, наприклад, національний парк Драй-Тортугас, що розташувався у 112-ти км від узбережжя штату Флориди, вам точно знадобиться літак або човен. Таким же чином доведеться діставатися до національних парків, що розкинулися у Карибському морі та Тихому океані.

5. Ви точно не чули назву найбільшого національного парку США.

На південному сході Аляски можна знайти найбільший національний парк Сполучених Штатів – Рангел-Сент-Элайас. Він настільки великий, що на його території розмістилося б шість Єллоустоунів. Його загальна площа становить 5,2 млн гектарів. Якщо продовжувати тему розмірів, то найменший національний парк займає всього 80 м2. Насправді його і парком назвати не можна, це всього лише будинок, а назва його – Національний меморіал Тадеуша Костюшко у Філадельфії.

6. Безкоштовний вхід щороку!

Національні парки США, які зазвичай є платними, відкривають безкоштовний вхід для усіх бажаючих кожного року. Відбувається це у певні дати, дізнатися про які можна на офіційному сайті Служби. Так, у 2018 році подорожуючі могли зекономити 25-30 доларів 4 рази. Причому це доволі скромна цифра, адже у 2016 році кількість безкоштовних днів була у четверо більшою і становила 16 днів. А все через столітній ювілей, який у тому році відсвяткувала Служба національних парків США.