Найцікавіші банкноти світу

Паперові гроші сьогодні вже менше користуються популярністю серед мандрівників. Більшість надають перевагу кредитним картам адже це зручніше і часом безпечніше. Однак у світі існує величезне різноманіття оригінальних паперових банкнот, якими можна не тільки розрахуватися, а й залишити їх як цікавий сувенір на згадку про подорож. Це одна з основних причин, чому варто звернутися до місцевих обмінників за валютою. Тому перед тим, як паперові гроші зможуть остаточно втратити свою актуальність, поглянемо на декілька цікавих банкнот та монет, які зможуть вас здивувати.

Долар на островах Кука

Острови Кука – це архіпелаг з 15 островів, розташованих в Тихому Океані. Їх жителі вважаться громадянами Нової Зеландії, тому частіше за все вони користуються новозеландськими доларами. Однак острови мають власні банкноти та монети, включаючи незвичну трьох доларову купюру та трикутну монету в 2 долари.

Купюру в 3 долари можна зустріти у двох варіантах. Перший – рожева банкнота, на одній із сторін якої зображена група людей, що прямують на недільну церковну службу, а на іншій – традиційні танцюристи, тропічні риби та величезна ракушка.

Другий варіант – це блакитно-зелена купюра, на якій можна побачити оголену дівчину верхи на акулі. Таке зображення є невипадковим. У місцевих ходить легенда про молоду панянку, яка мандрувала з одного острова на інший до свого коханого, осідлавши цю морську тварину. Але після того, як вона вдарила акулу по голові кокосом, та її проковтнула, і дівчина так і не завершила свою подорож. На іншому боці банкноти зображений човен та один із традиційних місцевих артефактів.

Щодо трикутної монети в 2 долари, то на одній стороні зображена Королева Єлизавета ІІ, а на іншій – звичайний стіл з глечиком.

Арубський флорин

Аруба – це невеликий острів на півдні Карибського моря, неподалік від берегів Венесуели. На острові широко використовуються як місцева валюта, так і американський долар. Арубські флорини виглядають яскраво, різнокольорово та дуже привабливо. Коли на одній стороні усіх банкнот зображені одні і ті ж геометричні фігури, то більш цікавою є інша сторона. Вона має різний колір відповідно до номіналу та на ній представлені різні тварини: змії, сови, риби та жаби.

Південно-Африканський ранд

Особливістю цієї валюти є зображення на кожній купюрі однієї з тварин «великої африканської п’ятірки». Це ссавці, які вважаються найбільш почесними трофеями в африканському полюванні: буфало, слон, носоріг, лев та леопард. На іншій стороні банкнот можна побачити видатного Нельсона Манделу – борця проти расової дискримінації та першого демократично обраного президента Південно-Африканської республіки.

Костариканський колон

Костариканські банкноти вважаються одними із найяскравіших у світі. На кожній із лицевих сторін купюр представлені видатні чоловіки та жінки, які зробили значний внесок в історію країни. Зворотній бік відрізняється барвистим зображенням різних тварин та рослин, що населяють багату екосистему Коста Ріки: лінивці, колібрі, акули тощо.

Читайте також: