Найнебезпечніші аеропорти світу

Чимало людей бояться літати, навіть не дивлячись на те, що авіатранспорт вважається одним із найбезпечніших у світі. Однак існують такі аеропорти, приземлення в яких може полоскотати нерви найбільш бувалим мандрівникам.

У більшості випадків, небезпечність аеропорту викликана його незвичним розташуванням: чи то посеред скелястих гір, чи прямо на березі океану. Тому якщо ви не хочете приєднатися до справжніх аерофобів, переконайтеся, що ваш літак не здійснюватиме посадку у одному із нижче наведених аеропортів.

1. Аеропорт імені Тенцінга і Гілларі, Непал

Аеропорт, названий на честь альпіністів, які першими підкорили найвищу вершину світу Еверест, розташувався на висоті 2743 метрів. Його злітно-посадкова смуга є екстремально короткою і сягає лише 457 метрів. Посадити літак на таку смугу можуть лише досвідчені пілоти, в яких є лише одна спроба на приземлення, адже рельєф, що оточує цей аеропорт не дасть другого шансу аби вийти на ще одне коло.

2. Аеропорт Нарсарсуак, Ґренландія

Цей аеропорт вважається єдиним міжнародним аеропортом Ґренландії, комерційні польоти на якому почали здійснюватися з 1949 року. І вже через декілька років потому тут сталася перша серйозна авіакатастрофа. Найбільшу небезпеку тут створюють величезна кількість фіордів, що оточує аеропорт, а також сильний поривчастий вітер. Тому пасажири літака під час приземлення неодмінно відчують, що таке справжня турбулентність.

3. Аеропорт Принцеси Юліани, о. Святого Мартіна

Острів, на якому розташувався цей аеропорт, знаходиться посеред Карибського моря. Він названий на честь принцеси Нідерландів, яка прилітала сюди в далекому 1944 році. Але головною особливістю аеропорту є близькість злітно-посадкової смуги до пляжу Махо. Для туристів, які прилітають відпочити в цей екзотичний рай, посадка є справжнім атракціоном, під час якої впритул наближаєшся до відпочивальників на березі моря. На пляжі навіть є оголошення із розкладом польотів, щоб кожен змін приготуватися до зустрічі літака.

4. Аеропорт Мадейра, Португалія

Злітно-посадкова смуга цього аеропорту була побудована прямо на березі океану над водою і зовнішньо нагадує міст із бетонними опорами. На острові Мадейра не має звичайних піщаних пляжів, його складають скелясті гори. Тому побудувати тут аеропорт здавалося просто неможливим завданням. Наймасштабніша аварія тут сталася у 1977 році, коли загинув 131 пасажир, після чого злітно-посадкову смугу неодноразово подовжували.

5. Аеропорт Хуанчо-Іраускін, о. Саба

Мальовничий та крихітний острів Саба знаходиться у Карибському морі. Саме тут розташувався аеропорт із найкоротшою злітно-посадковою смугою в світі, що складає менше 400 метрів. Здійснювати посадку тут дозволено лише трьом типам літаків, при тому що цей аеропорт є єдиним міжнародним аеропортом на острові.

Читайте також: