Найдивовижніші мости світу

 

Міст Золота Брама, Сан-Франциско, США

 

Цей легендарний підвісний міст є визначною пам’яткою міста і навіть одним із символів США. Спроектували його у 1937 році архітектори Джозеф Строусс та Ірвінг Морроу. Славиться він не тільки своїм неповторним зовнішнім виглядом, а й кількістю самогубств, що мали тут місце. З моменту його відкриття понад 1300 чоловік покінчили з життям, кинувшись у воду. У 1995 році офіційний підрахунок було припинено, тому цифри можуть бути значно більшими.

 

Віадук Мійо, Франція

 

На сьогодні це найвищий транспортний міст у світі. Висота однієї із його опорних конструкцій сягає 341 м – це трохи вище Ейфелевої вежі. Він був відкритий у 2004 році, а авторами проекту є французький інженер Мішель Вірложо і англійський архітектор Норман Фостер.

 

Тауерський міст, Лондон, Англія

 

Тауерський міст – знаменита на увесь світ споруда, без якої неможливо уявити столицю Великобританії. Це розвідний міст, який вражає своєю неймовірною архітектурою, що ніби справжня фортеця возвеличується над річкою Темзою. Його урочисте відкриття відбулося у 1894 році, на якому були присутні Принц Уельський Едуард і його дружина принцеса Олександра.

 

Міст Пітон, Амстердам, Нідерланди

 

Завдяки своїй незвичній формі цей міст здобув свою славу і щоразу потрапляє у рейтинги найкрасивіших мостів світу. Не складно зрозуміти, чому ця яскраво червона  споруда отримала назву «Пітон». Його вигини нагадують справжнього хижака. Міст побудували у 2001 році, а проектувальними роботами займалась архітектурна фірма West 8.

 

Міст Ріальто, Венеція, Італія

 

Один із найстаріших мостів, який був побудований ще у 16 столітті. Це перша споруда, яка з’явилася над знаменитим венеціанським Гранд-каналом, і до 1854 року була єдиною. Сьогодні це найпопулярніший міст у романтичній Венеції, який перетинають тисячі туристів щодня.

 

Міст Еразма, Роттердам, Нідерланди

 

Цей міст незвичної форми у народі прозвали «Роттердамським лебедем» завдяки своїй білосніжній конструкції і вигинам, що нагадують лебедине крило. Урочисте відкриття відбулося у 1996 році, на якому особисто була присутня нідерландська королева Беатрікс.

 

Бруклінський міст, Нью-Йорк, США

 

Відкриття мосту відбулося у 1883 році, проте містяни спочатку недовірливо віднеслися до його конструкції. Навіть ходили чутки про його ймовірний обвал. Тому 17 травня 1884 року Бруклінським мостом одночасно пройшлося 17 верблюдів та 22 слони. Цей парад був доказом міцності мосту та зміг переконати жителів міста у його безпечності.

 

Міст-фонтан Банпо, Сеул, Південна Корея

 

Цей міст потрапив у Книгу рекордів Гіннеса, як найдовший міст-фонтан у світі, довжина якого сягає 1140 м. Він складається з двох ярусів: на верхньому здійснюється рух автомобілів, а на нижньому можуть пересуватися пішоходи та велосипедисти. Така конструкція дає можливість кожному відчути себе в центрі веселки, адже саме так ще називають цей міст-фонтан.

 

Міст Васко да Гама, Лісабон, Португалія

 

Це найдовший міст у Європі (17,2 км), конструкція якого складається з вантового мосту, який переходить у віадук. Його відкриття відбулося у 1998 році. Здається, що у цього дивовижного мосту не має ні початку, ні кінця. Звісно, він не може порівнятися у довжині з китайським мостом Ханчжоу (36 км), однак він вважається більш граціозним та витонченим.

 

Міст Хелікс, Сінгапур

 

Міст Хелікс був відкритий в 2010 році і прославився завдяки своєму унікальному дизайну. Він виглядає досить футуристично, а його конструкція нагадує будову молекули ДНК. У нічний час його неповторну форму доповнює світлодіодне підсвічування.

Читайте також: