МИС КАНАВЕРАЛ – місце для найдивовижніших космічних вражень!

Якщо Ви мріяли у дитинстві стати космонавтом, то доторкнутися до цих фантазій можливо відвідавши мис Канаверал у Флориді! Саме звідси можна спостерігати вражаючі запуски ракет у космічний простір. Вже 31 липня 2018 року зі станції Канаверал ракета-носій Дельта IV запустить Сонячний зонд Паркер, який пройде через атмосферу Сонця. Використовуючи силу тяжіння Венери, він має наблизитися до «поверхні» зірки на відстань до десяти сонячних радіусів. Це значно ближче, ніж всі апарати, які коли-небудь прямували до світила.

Ілюстрація художника Сонячного зонду Паркер, що наближається до Сонця

Чому ракети запускаються саме звідси?

Загалом мис Канаверал є частиною так званого Space Coast («Космічного узбережжя»), на якому розташована станція ВПС США «Мис Канаверал» та Космічний центр Кеннеді. До речі, на згадку про досягнення в освоєнні космічного простору мису Канаверал був присвоєний телефонний код 321, як натяк на зворотний відлік перед стартом.
Понад 65 років назад з «Космічного узбережжя» Флориди вперше було запущено ракету під назвою «Бампер 8». А сьогодні мис Канаверал вважається американськими воротами на шляху до космосу! Хоча, це далеко не перша стартова площадка для запусків на території США, але ракети відправляються у космічний простір саме звідси невипадково. На це існує дві причини:

  • близькість до екватору відносно інших штатів Америки;
  • розташування на східному узбережжі океану.

Таке місце знаходження є важливим, тому що будь-які ракети, які залишають земну поверхню, прискорюючись під тиском обертання Землі прямують на схід, тобто в бік океану. Якби ракети запускалися із західного узбережжя, то, відправляючись на схід, вони б опинялися над населеними районами штату. А найвища швидкість обертання Землі саме на екваторі, відповідно найнижча – на полюсах. Тому близькість мису Канаверал до екватору дає змогу прискорювати швидкість польоту ракет на шляху до космосу природнім шляхом, що зменшує затрати енергії при виході космічного корабля на орбіту.

Вид на мис Канаверал з космосу

Комплекс відвідувачів Космічного Центру Кеннеді

Кожен, хто бажає доторкнутися до історії зародження американської космонавтики має можливість потрапити до Комплексу відвідувачів Космічного Центру Кеннеді. Він поєднує в собі музей космосу, два кінотеатри IMAX та різноманітні автобусні тури, що дозволяють заглянути в закриті місця головного космодрому США, куди за інших обставин потрапити просто неможливо. На території також знаходиться парк ракет, відкритий для відвідувачів з грудня 2004 року. У ньому представлені ракети-носії: від найменших, які виводять на навколоземну орбіту супутники зв’язку, і до величезних ракет, які виводили пілотовані космічні кораблі, що вирушали на Місяць.

Вхід до парку ракет

Безпосередньо на території космодрому можна побачити пускові установки, які виглядають доволі масштабно. Тут використовуються спеціальні матеріали, що витримують надвисокі температури до 6000 градусів за Фаренгейтом. Також тут розташований Центр управління польотами, в якому працює велика кількість фахівців, що забезпечують функціонування всіх служб унікальних космічних об’єктів.

Центр управління польотами

В комплексі відвідувачів найпомітнішою будівлею є пам’ятник «Космічне дзеркало», споруджений на честь астронавтів, які загинули під час виконання космічних місій. Він являє собою велике гігантське чорне дзеркало із граніту. Якщо подивитися на монумент спереду, то можна побачити відображення хмар, що пливуть по небу, а на їх фоні – імена та прізвища астронавтів.

Пам’ятник «Космічне дзеркало»

Одним із найважливіших та найцікавіших об’єктів, що необхідно побачити перебуваючи на мисі Канаверал – це неймовірних розмірів стартовий апарат «Сатурн V», який в 1969 році відправив до Місяця пілотований астронавтом Нілом Армстронгом корабель Аполлон-11.

Стартовий апарат «Сатурн V»

Можна тільки уявити, яких величезних зусиль, людських жертв та сміливості коштували ці неймовірні космічні дослідження, завдяки яким людство отримало безцінні знання про Всесвіт та здійснило грандіозні відкриття. Для того, щоб хоча б трохи зрозуміти це, варто доторкнутися до історії світової космонавтики та побачити на власні очі найдивовижніші космічні дива на мисі Канаверал!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *