Ідеальний ґрунт як ідеальний борщ: він існує?

Скільки кухарів, стільки й рецептів ідеального борщу. Скільки фермерів, стільки й ґрунтів. Про смаки, як і про ґрунти не сперечаються. У кожного фермера своя земля, вона така, яка є, з нею йому і працювати, робити ідеальною під заплановані сільськогосподарські культури, їхні потреби та свої очікування в плані врожаю.

Головне в ґрунті, як і в борщі – додати правильні кількості інгредієнтів. В ґрунті є основні інгредієнти (азот, фосфор, калій, сірка); вторинні (кальцій, магній); і мікроелементи (бор, залізо, марганець, мідь, цинк, кобальт, іноді молібден або хлориди). Всі разом у правильних кількостях, за правильних умов «приготування», тобто внесення, роблять його «смачним» для сільськогосподарських культур. У відповідь фермер отримує чудовий урожай.

Тож чи існує ідеальний ґрунт?

За підручниками з ґрунтознавства ідеальний ґрунт складається на 50% з твердих часток (45% мінералів і 5% органічної речовини) і на 50% з порожнин (25% повітря і 25% води).

 

На думку професора Вільяма А. Альбрехта, мікробіолога-ґрунтознавця, ідеальний ґрунт – це чистий гумус. Звісно, такого не існує. Але чим краще ґрунт наближений за своїми компонентами до гумусу, тим родючішим він буде.

Відомий американський агроексперт Ніл Кінсі у своїй книзі «Практична агрономія Ніла Кінсі» записав власний рецепт ідеального ґрунту, складений на основі багаторічного практичного досвіду. Ось його інгредієнти:

 

  • Мінерали – 44-45%
  • Поровий простір – 50% (25% – води, 25% – повітря)
  • Вміст гумусу – 5,1%
  • Рівень pH – 6.3
  • Ємність катіонного обміну – 12

 

Однак у типових підручниках немає одного рецепта, як допомогти ґрунтам, котрим не вистачає певних складових. Експерти сходяться на тому, що будь-який ґрунт можна наблизити за показниками до ідеального за допомогою правильного розуміння повної обмінної ємності (ПОЄ) та відсотків насичення основами. На допомогу приходить увесь спектр сучасних засобів та тонни практичного досвіду.

Готові дізнатись більше? 17-20 грудня Ніл Кінсі у Києві проведе триденний тренінг під час конференції «Точне ґрунтознавство та управління зональністю полів». Концепції побудови високої родючості та якості ґрунтів, важливість якісного аналізу ґрунту та інтерпретації його результатів. Ці та багато інших тем буде розкрито під час цього must-visit заходу для агровиробників!