Хауссіттінг: як безкоштовно жити під час подорожей?

Маленький рай для будь-якого мандрівника: спати у м’якому ліжечку та нічого не платити за нього. Хауссіттінг втілює цю мрію у реальність, але необхідно знати усі особливості та підводні камені цього сервісу.

 

Принцип роботи хауссітінгу полягає в наступному: домовласник пускає мандрівника доглянути за своїм будинком, поки той збирається відпочити десь на Гаваях або попрацювати в Токіо. При цьому мандрівнику висувається ряд обов’язків таких, як поливати квіти, доглядати домашніх улюбленців, провітрювати приміщення або витирати пил. Перелік таких завдань може відрізнятися і, зазвичай, обговорюється зарані.

Переваги для мандрівника очевидні: ви зможете безкоштовно жити у будь-якому куточку світу, по-справжньому зануритися у місцеві звичаї та познайомитися з тамтешньою культурою і побутом.

 

Існує декілька сервісів, які з’єднують домовласників і мандрівників. Найпопулярніший – TrustedHousesitters. Це британський сайт, який за 95 € на рік дозволяє шукати ідеальні будинки для подорожі.
Менш популярний, але більш дешевий ресурс – HouseCarers. Річна підписка коштує 45 €. Якщо ви не плануєте користуватися сайтом так довго, можна скористатися сервісом MindMyHouse за 20 € на місяць.

Щоб забезпечити максимальну довіру, сайти для хауссітерів запитують скани документів: паспорта, водійських прав, комунальних рахунків. Окремо обговорюються умови з власником будинку: можуть навіть попросити надіслати довідку про несудимість. Конфліктні ситуації вирішуються за допомогою адміністрації сайту, яка заздалегідь прописує умови, наприклад, компенсації за поломку пральної машини.