Гора Рашмор - скеля президентів

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Ця відома на весь світ скеля знаходиться в США в штаті Південна Дакота. Її будівництво почалося в 1927 році і тривало 14 років. За цей час на роботи було витрачено близько 1 млн. доларів. Автор – скульптор Гутсон Борглум.

Монумент являє собою висічені в гранітній скелі особи чотирьох президентів США – Вашингтона, Джефферсона, Рузвельта і Лінкольна (зліва направо). Саме ці президенти на думку американців внесли найбільший вклад в розвиток країни. Джордж Вашингтон був обраний тому, що привів націю до демократії, Томас Джефферсон – тому, що створив Декларацію Незалежності, Авраам Лінкольн – тому, що поклав край рабству в США, а Теодор Рузвельт, – тому , що сприяв будівництву Панамського каналу, а також охороні держави та бізнесу.

Висічені особи знаходяться на висоті 1676 метрів над рівнем моря. Висота кожної з висічених голів відповідає рівню 6-поверхової будівлі.

При будівництві активно використовувалися вибухові роботи, так як звичайні відбійні молотки були нездатні впоратися з вкрай твердою породою. На горі працювало близько 500 осіб – інженери, геологи, піротехніки, гірські робітники. Працювати з гранітом прямо в скелі дуже складно, це була кропітка, тривала та небезпечна праця. Так наприклад, особа Рузвельта знаходиться значно глибше в скелі, тому що при роботі над ним вибух відколов занадто великий шматок граніту і всю роботу довелося почати заново.

Щоб дістатися до вершини пам’ятника, робочим доводилося долати по 506 сходинок . І хоча робота велася у важких умовах, за час будівництва не було втрачено жодного людського життя.

Читайте також: