7 вражаючих національних парків сша, які варто відвідати

Першим національним парком в США і загалом у світі у 1872 році став Єллоустон. Метою надання такого статусу цьому унікальному творінню природи стало бажання зберегти усю неповторність та красу цих територій для майбутніх поколінь і запобігти комерційному використанню флори і фауни цих земель.

Ця ідея виявилася не просто чудовою, а навіть геніальною, адже на сьогодні у штатах нараховується вже 58 національних парків, кожен з яких є унікальним та може похизуватися неймовірно казковими пейзажами. Саме завдяки цій ідеї всі мають можливість побачити цю красу на власні очі у її первісному недоторканому вигляді.

1. Єллоустоун

Усі мандрівники світу з’їжджаються сюди, аби побачити як же виглядає насправді перший національний парк у світі. А йому є що показати! Він відомий своїми ріками, гейзерами, каньйонами та Єллоустоунською кальдерою – найбільшим супервулканом на планеті. Ще його називають долиною гейзерів. Назва одного із найвідоміших звучить як «Old Faithful», що у перекладі означає «Старий служака». Таке ім’я джерело отримало завдяки своїй передбачуваності і постійності, адже його виверження відбуваються приблизно раз на годину. Тут завжди багато людей, тому для їх зручності навіть пристосували місця для сидіння на безпечній відстані, аби з комфортом очікувати наступного виверження. Ще одне диво Єллоустона – озеро Ранкової слави. Воно є винятковим завдяки своєму незвичному жовтувато-зеленуватому забарвленню із яскраво-бірюзовою серцевиною. Такий окрас утворився через життєдіяльність рідкісних видів бактерій, що мешкають в ньому. Однак щодня туристи наносять озеру непоправної шкоди, кидаючи туди монетки, через що температура води в ньому вже знизилася практично в два рази.

2. Гранд-Каньйон

Це мабуть один із найбільш популярних та впізнаваних парків у світі, фотографії пейзажів якого прикрашають не один робочий стіл у якості заставки Windows. На його території розташувався Великий каньйон, у підніжжі якого протікає річка Колорадо. Насправді цей каньйон не є найглибшим у світі, і навіть не найбільшим, однак поєднання масштабних розмірів, вражаючої глибини та неповторних рудуватих краєвидів робить його одним із найбільш відвідуваних не тільки в США, а й у світі. Для того щоб побачити його, в Аризону щорічно приїжджають понад 6 млн людей. До послуг туристів поруч із парком пропонуються багаточисленні готелі, сувенірні магазини та оглядові майданчики. Найбільш вражаючим атракціоном на території парку є Grand Canyon Skywalk – унікальний оглядовий майданчик із прозорим дном, що звисає над прірвою. Він входить в усі рейтинги найбільш неймовірних оглядових майданчиків світу!

3. Йосемітський парк

Цей парк припаде до душі кожному, адже тут є все необхідне для відчуття повної гармонії з природою: і величні гори, і необ’ємні ліси, кришталево прозорі ріки та озера. Найпопулярніша частина парку – це звісно ж долина Йосеміті, живописна місцина, оточена скелястими горами різної форми. Вона займає лише 1% парку, але саме сюди стікається більша частина відвідувачів. Звідси можна підійнятися на одну із вершин обравши маршрут будь-якої складності, аби сповна насолодитися неповторними видами та пейзажами.

4. Національний парк «Секвоя»

Цей унікальний парк є домівкою для найвищих дерев-довгожителів – секвой (redwood). Найбільшим деревом парку і його «знаменитістю» є так званий «Генерал Шерман», висота якого складає 84 м, а діаметр – близько 20-31 м. Хоча це і не найвищий екземпляр у своєму роді, але він є найбільш масивним та вражаючим за своїми необ’ємними розмірами. Загалом секвої здатні прожити до 3-4 тисяч років. Але коли дерево падає, його не розпилюють на частини і не прибирають, а залишають лежати на землі. Якщо дерево в результаті падіння перегороджує дорогу, то з нього роблять тунель, через який можна проїхати або пройти. Завдяки цій ідеї парк набуває ще оригінальнішого вигляду і манить туристів своєю незвичною та магічною атмосферою.

5. Парк «Глейшер»

Величезна територія парку включає в себе дві частини гірських хребтів, 25 активних льодовиків, 200 водоспадів і близько 135 озер. Тут зачаїлась справжня первозданна природа, яка захоплює подих своїми масштабними та величними пейзажами. Ще в середині XIX століття ця місцевість була оточена льодовиками (понад 150), але до наших днів їх кількість істотно скоротилася в результаті танення. Вчені детально вивчають це питання і дійшли висновку, що через кілька років льодовиків не залишиться зовсім і цей процес зупинити неможливо. А це одна із причин, чому варто побачити всю цю красу саме зараз!

6. Парк «Арчес»

Парк розташувався в одному із найбільш незвичному своїми ландшафтами штаті Юта. Загалом пейзажі цієї місцевості більше нагадують якісь «марсіанські хроніки», але ні, ці дива природи можна знайти і на нашій планеті. У парку «Арчес» зосереджена найбільша в світі кількість природних скальних утворень у вигляді арок, мостів та воріт, що виникли у результаті ерозії гірських порід. До того ж кожне із цих утворень має свою назву. Найбільш відомою серед них вважається «Витончена арка», яку жартома через її незвичну форму називають «Ковбойськими штанами». Окрім неї тут можна зустріти «Пейзажну» і «Подвійну» арки, арку «Череп», «Балансуючу скелю» та багато інших рудуватих чудернацьких творінь природи.

7. Парк «Гранд-Тітон»

У північно-західній частині штату Вайомінг розташувався один з найкрасивіших національних парків США – Гранд-Тітон. Основною родзинкою тут по праву вважається гора Гранд-Тітон, в честь якої і був названий парк. Вона є найвищим піком гірської системи Тітон. Її висота трохи не дотягує до позначки в чотири тисячі двісті метрів над рівнем моря. Також одне із найпопулярніших місць парку розташувалося у північній його частині – озеро Джексон, найбільше озеро в цій місцевості, що протяглося на 24 км в довжину та 8 км в ширину. Гранд-Тітон є ідеальним місцем для любителів гірських пейзажів та активного відпочинку. На території парку налічується понад 320 км пішохідних маршрутів і трас різної складності, з яких відкриваються неповторні краєвиди та пейзажі.

Читайте також:

5 неймовірно цікавих фактів про казкову Каппадокію!

5 неймовірно цікавих фактів про казкову Каппадокію 1. Звідки з’явилась така чудернацька назва? Вважається, що вона виникла від перського слова «Katpatuka», що в перекладі означає «країна прекрасних коней». Хоча здавна тут шанували зовсім інших тварин, а вірніше сказати птахів. Голуби допомагали зрозуміти, що наближається ворог, адже за природою вони дуже лякливі.

Read More »

Найнебезпечніші аеропорти світу

Найнебезпечніші аеропорти світу Чимало людей бояться літати, навіть не дивлячись на те, що авіатранспорт вважається одним із найбезпечніших у світі. Однак існують такі аеропорти, приземлення в яких може полоскотати нерви найбільш бувалим мандрівникам. У більшості випадків, небезпечність аеропорту викликана його незвичним розташуванням: чи то посеред скелястих гір, чи прямо на

Read More »

Стоповер: як безкоштовно побачити світ?

Стоповер: як безкоштовно побачити світ? Стоповер – це справжня знахідка для мандрівників! І не важливо, чи ви подорожуєте до далекої Австралії чи плануєте бюджетну поїздку до Європи, стоповер доступний кожному, хто озброєний інформацією та має величезне бажання познайомитися із ще одним містом під час перельоту до кінцевого пункту призначення. А

Read More »