7 вражаючих національних парків сша, які варто відвідати

Першим національним парком в США і загалом у світі у 1872 році став Єллоустон. Метою надання такого статусу цьому унікальному творінню природи стало бажання зберегти усю неповторність та красу цих територій для майбутніх поколінь і запобігти комерційному використанню флори і фауни цих земель.

Ця ідея виявилася не просто чудовою, а навіть геніальною, адже на сьогодні у штатах нараховується вже 58 національних парків, кожен з яких є унікальним та може похизуватися неймовірно казковими пейзажами. Саме завдяки цій ідеї всі мають можливість побачити цю красу на власні очі у її первісному недоторканому вигляді.

1. Єллоустоун

Усі мандрівники світу з’їжджаються сюди, аби побачити як же виглядає насправді перший національний парк у світі. А йому є що показати! Він відомий своїми ріками, гейзерами, каньйонами та Єллоустоунською кальдерою – найбільшим супервулканом на планеті. Ще його називають долиною гейзерів. Назва одного із найвідоміших звучить як «Old Faithful», що у перекладі означає «Старий служака». Таке ім’я джерело отримало завдяки своїй передбачуваності і постійності, адже його виверження відбуваються приблизно раз на годину. Тут завжди багато людей, тому для їх зручності навіть пристосували місця для сидіння на безпечній відстані, аби з комфортом очікувати наступного виверження. Ще одне диво Єллоустона – озеро Ранкової слави. Воно є винятковим завдяки своєму незвичному жовтувато-зеленуватому забарвленню із яскраво-бірюзовою серцевиною. Такий окрас утворився через життєдіяльність рідкісних видів бактерій, що мешкають в ньому. Однак щодня туристи наносять озеру непоправної шкоди, кидаючи туди монетки, через що температура води в ньому вже знизилася практично в два рази.

2. Гранд-Каньйон

Це мабуть один із найбільш популярних та впізнаваних парків у світі, фотографії пейзажів якого прикрашають не один робочий стіл у якості заставки Windows. На його території розташувався Великий каньйон, у підніжжі якого протікає річка Колорадо. Насправді цей каньйон не є найглибшим у світі, і навіть не найбільшим, однак поєднання масштабних розмірів, вражаючої глибини та неповторних рудуватих краєвидів робить його одним із найбільш відвідуваних не тільки в США, а й у світі. Для того щоб побачити його, в Аризону щорічно приїжджають понад 6 млн людей. До послуг туристів поруч із парком пропонуються багаточисленні готелі, сувенірні магазини та оглядові майданчики. Найбільш вражаючим атракціоном на території парку є Grand Canyon Skywalk – унікальний оглядовий майданчик із прозорим дном, що звисає над прірвою. Він входить в усі рейтинги найбільш неймовірних оглядових майданчиків світу!

3. Йосемітський парк

Цей парк припаде до душі кожному, адже тут є все необхідне для відчуття повної гармонії з природою: і величні гори, і необ’ємні ліси, кришталево прозорі ріки та озера. Найпопулярніша частина парку – це звісно ж долина Йосеміті, живописна місцина, оточена скелястими горами різної форми. Вона займає лише 1% парку, але саме сюди стікається більша частина відвідувачів. Звідси можна підійнятися на одну із вершин обравши маршрут будь-якої складності, аби сповна насолодитися неповторними видами та пейзажами.

4. Національний парк «Секвоя»

Цей унікальний парк є домівкою для найвищих дерев-довгожителів – секвой (redwood). Найбільшим деревом парку і його «знаменитістю» є так званий «Генерал Шерман», висота якого складає 84 м, а діаметр – близько 20-31 м. Хоча це і не найвищий екземпляр у своєму роді, але він є найбільш масивним та вражаючим за своїми необ’ємними розмірами. Загалом секвої здатні прожити до 3-4 тисяч років. Але коли дерево падає, його не розпилюють на частини і не прибирають, а залишають лежати на землі. Якщо дерево в результаті падіння перегороджує дорогу, то з нього роблять тунель, через який можна проїхати або пройти. Завдяки цій ідеї парк набуває ще оригінальнішого вигляду і манить туристів своєю незвичною та магічною атмосферою.

5. Парк «Глейшер»

Величезна територія парку включає в себе дві частини гірських хребтів, 25 активних льодовиків, 200 водоспадів і близько 135 озер. Тут зачаїлась справжня первозданна природа, яка захоплює подих своїми масштабними та величними пейзажами. Ще в середині XIX століття ця місцевість була оточена льодовиками (понад 150), але до наших днів їх кількість істотно скоротилася в результаті танення. Вчені детально вивчають це питання і дійшли висновку, що через кілька років льодовиків не залишиться зовсім і цей процес зупинити неможливо. А це одна із причин, чому варто побачити всю цю красу саме зараз!

6. Парк «Арчес»

Парк розташувався в одному із найбільш незвичному своїми ландшафтами штаті Юта. Загалом пейзажі цієї місцевості більше нагадують якісь «марсіанські хроніки», але ні, ці дива природи можна знайти і на нашій планеті. У парку «Арчес» зосереджена найбільша в світі кількість природних скальних утворень у вигляді арок, мостів та воріт, що виникли у результаті ерозії гірських порід. До того ж кожне із цих утворень має свою назву. Найбільш відомою серед них вважається «Витончена арка», яку жартома через її незвичну форму називають «Ковбойськими штанами». Окрім неї тут можна зустріти «Пейзажну» і «Подвійну» арки, арку «Череп», «Балансуючу скелю» та багато інших рудуватих чудернацьких творінь природи.

7. Парк «Гранд-Тітон»

У північно-західній частині штату Вайомінг розташувався один з найкрасивіших національних парків США – Гранд-Тітон. Основною родзинкою тут по праву вважається гора Гранд-Тітон, в честь якої і був названий парк. Вона є найвищим піком гірської системи Тітон. Її висота трохи не дотягує до позначки в чотири тисячі двісті метрів над рівнем моря. Також одне із найпопулярніших місць парку розташувалося у північній його частині – озеро Джексон, найбільше озеро в цій місцевості, що протяглося на 24 км в довжину та 8 км в ширину. Гранд-Тітон є ідеальним місцем для любителів гірських пейзажів та активного відпочинку. На території парку налічується понад 320 км пішохідних маршрутів і трас різної складності, з яких відкриваються неповторні краєвиди та пейзажі.

Читайте також: