7 нових чудес світу

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Всі ми ще з дитячих енциклопедій чули про «7 Стародавніх чудес світу» та знаємо, що лише одне з них залишилося до наших часів. Насправді, на нашій планеті є величезна кількість унікальних місць, які поправу можна назвати справжніми чудесами. Такої ж думки був і Швейцарський фонд, який у 2007 році вирішив обрати «7 Нових чудес світу» шляхом народного голосування. Мільйони людей проголосували, назвавши наступні чудеса гіднішими за решту. Не дивно, що всі сім є об’єктами Всесвітньої спадщини Юнеско. Від найвідомішої цитаделі у Південній Америці до місця найжорстокіших гладіаторських боїв Риму – це історичні, знакові та надзвичайно фотогенічні «7 Нових чудес світу».

  1. Колізей, Рим

Символ могутності імператорського Риму, який з’явився ще у 70-х роках до н. е. Величезний амфітеатр, що вміщує в себе 50 000 людей, вщент заповнювався глядачами, які прагнули «хліба і видовищ». А чи знали Ви, що західні ворота споруди були названі «Воротами Смерті», оскільки тут виносили тіла загиблих гладіаторів. Не дивлячись на ті страшні події, які відбувалися у стінах Колізею, ця гігантська споруда вражає своєю помпезністю та величністю. Амфітеатр пережив чимало землетрусів, пожеж та повеней, але зберігся до наших часів у прекрасному стані.

2. Велика Китайська Стіна

Велика китайська стіна є найбільшою оборонною спорудою в історії людства. Загальна довжина стіни з урахуванням всіх вигинів становить неймовірні 6000 км, а з урахуванням відгалужень – всі 8850 км.Найстаріша частина муру була збудована ще в сьомому столітті до н. е., а будівництво нових секцій тривало аж до 16 століття. Самі ж китайці порівнюють звивисту кам’яну фортецю з драконом, що от-от має злетіти, тому недивно що ця грандіозна споруда є справжнім національним символом.

3. Тадж Махал, Індія

Величний монумент з білого мармуру збудований на березі річки Джамна імператором Шах Джаханом на честь його дружини, яка народила йому 14 дітей, але померла при пологах. Для будівництва найдосконалішого та найдорожчого мавзолею у світі знадобилося 20 000 робітників та 1000 слонів, які завозили мармур з усіх регіонів. За легендою, імператор планував збудувати ще один Тадж Махал з чорного мармуру на іншому березі річки, але війна з власними синами не дала шансу здійснитися його намірам.

4. Статуя Христа-Спасителя, Бразилія

Велична статуя Христа, який руками немов обіймає місто Ріо-де-Жанейро, була зведена на горі Корковаду у 1931 році. Гора височіє над місто на 800 метрів, тому від підніжжя статуї відкривається приголомшливий вид на Ріо. Цікаво, що з технічних причин побудувати таку величезну скульптуру в Бразилії на той момент було неможливо, тому сталевий каркас та інші деталі були виготовлені у Франції. Будівництво тривало протягом п’яти років, але після офіційного відкриття вона стала справжнім символом не тільки міста, а й всієї Бразилії.

5. Античне місто Петра, Йорданія

Історія Петри в Йорданії оповита незліченною кількістю міфів і легенд. Вважається, що місто було засноване понад 4 тисячі років тому набатейцями. Спочатку це були лише кілька печер, але дуже швидко Петра почала розростатися. Набатейці, які славилися працьовитістю і любов’ю до краси, видовбували в скелях грандіозні за розміром будівлі. У результаті за дуже короткий час місто перетворилося на одне з найбільших і процвітаючих у своєму регіоні. Сьогодні Петра – це головна пам’ятка Йорданії, де сотні тисяч туристів можуть на власні очі побачити грандіозні палаци, храми, усипальниці царів, монастирі, скарбницю й найкрасивіший амфітеатр.

6. Мачу Пікчу, Перу

Стародавнє місто сховане високо в перуанських Андах. Кажуть, що при його будівництві не було використано жодного транспортного засобу при тому, що камені важать більше 20-ти кг. А сотні людей, що були задіяні у процесі, штовхали їх крутими гірськими схилами. Археологи досі вражені чіткістю планування міста і красою його кам’яних конструкцій. Мачу Пікчу нараховує більше 200 приміщень і окремих будівель, храмів, житлових споруд, оборонних стін з кам’яних блоків, що показує, якого разючого мистецтва досягли інки у будівельній справі.

7. Чичен-Іца, Мексика

Місто Чичен-Іца – стародавня столиця цивілізації Майя. Воно розташоване у північній частині півострова Юкатан (Мексика). Головною пам’яткою міста є піраміда майя Кукулькан, що була побудована близько 800 року нашої ери. Вона є найбільш відомим храмом племені майя, який служив політичним та економічним центром цивілізації. «Кукулькан» мовою майя означає «пернатий змій». Учені зробили висновок, що майя поклали в основу побудови піраміди календарний принцип. Та й сама піраміда, можливо, мала якесь астрономічне значення.

Читайте також: