5 неймовірних місць на Землі, немов з іншої планети

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Якщо у вас закрадалась думка потрапити до іншого загадкового виміру, то, насправді, така можливість існує. Для цього навіть не треба ставати космонавтом і летіти на іншу планету, адже на нашій Землі є такі місця, які здаються нереальними та вигаданими. У світі існує безліч природніх явищ, які дивують своїми химерними формами та яскравими кольорами. Пропонуємо поглянути 5 дивовижних місць на Землі, краєвиди яких здаються інопланетними.

  1. Острів Сокотра, Ємен

Неподалік від узбережжя Ємену в Індійському океані розташувався один із островів однойменного архіпелагу Сокотра, який мільйони років тому відділився від африканського континенту. Незважаючи на скромні розміри – всього 134 кілометри в довжину і 43 завширшки, – Сокотра входить в число найважливіших світових центрів біологічного різноманіття.

 

Символом острову стало незвичайне драконове дерево химерної форми, завдяки якому тут виникають дивовижні ландшафти, що нагадують декорації до фантастичного фільму про неземну цивілізацію. Крім значних розмірів і цікавої форми у дерева є ще одна особливість: його смола має насичений червоний колір і трохи нагадує кров.

2. Вулкан Кава Іджен, Індонезія

Діючий вулкан, вершина якого завжди окутана стовпами диму, має декілька особливостей, що роблять його одним із неймовірних місць не тільки на острові Ява, але й на Землі. В його кратері знаходиться величезне бірюзове озеро, купання в якому є абсолютно поганою ідеєю. А все через те, що воно наповнене сумішшю сірчаної та соляної кислот. Це найбільше кислотне озеро в світі! Не дивлячись на таку явну небезпеку та постійні викиди сірки у повітря, чимало туристів виявлять бажання піднятися на верхівку вулкану.

 

Сходження починається вночі для того, щоб туристи встигли побачити вражаюче блакитне полум’я. Насправді, це пари сірки, які при окисленні починають світитися в темряві. Це явище є унікальним і водночас неземним, що робить вулкан Кава Іджен одним із найхимерніших місць на Землі.

3. Шоколадні пагорби, Філіппіни

На філіппінському острові Бохол знаходиться дивовижне місце під назвою Шоколадні пагорби. Це плоскогір’я, де немов з-під землі виросли 1268 вапнякових пагорбів правильної форми з крутими схилами висотою від 30 до 100 м. Місцеві легенди стверджують, що пагорби з’явилися в результаті битви двох велетнів, які багато днів кидалися камінням один в одного. Втомившись від боротьби, вони помирилися й покинули острів друзями, а камені так і лишилися лежати.

 

Ви запитаєте, а чому саме шоколадні пагорби? Справа в тому, що схили пагорбів покриті жорсткою травою, яка так висихає на сонці, що стає кольору молочного шоколаду.

4. Озеро Клілук, Канада

Озеро Клілук або Споттед Лейк, що в перекладі означає «плямисте озеро», розташувалося в провінції Британська Колумбія у Канаді. Завдяки своєму дивному вигляду, його вважають одним із найнезвичніших озер на Землі.

 

Це невелике озеро, багате різними мінералами, в тому числі кальцієм, сульфатами натрію та магнію. У спекотні літні місяці велика частина води в озері випаровується, залишаючи згущення цих мінералів, які утворюють острівці, видимі на поверхні озера. Протягом літа острівці змінюють розмір і колір. Барви варіюються від синього до зеленого і жовтого, тому озеро ззовні виглядає як різнобарвна поверхня з великою кількістю плям.

5. Печери льодовика Менденхолл, Аляска, США

Печери в глибинах льодовика Менденхолл на Алясці — це царство сюрреалістично-блакитного кольору, із замерзлими в русі хвилями і підземними залами, що нагадують житло Супермена. Знаходиться льодовик неподалік містечка Джуно, але дістатися до печер не так просто. Спочатку необхідно подолати шлях на байдарках, а потім піднятися на льодовик.

 

Нові печери постійно формуються талими водами, які частково руйнують стіни і змивають тріщини, поступово формуючи підводні проходи —лабіринти. Це місце вражає своїми відтінками синього кольору, але у міру зростання глобальних температур печери, ймовірно, можуть зникнути назавжди.

Читайте також: