5 неймовірно цікавих фактів про казкову Каппадокію

1. Звідки з’явилась така чудернацька назва?

Вважається, що вона виникла від перського слова «Katpatuka», що в перекладі означає «країна прекрасних коней». Хоча здавна тут шанували зовсім інших тварин, а вірніше сказати птахів. Голуби допомагали зрозуміти, що наближається ворог, адже за природою вони дуже лякливі. Для них створювали справжні птахівниці, розміщуючи їх на верхівках будинків і заманюючи до себе. Також вважалось, що пташиний послід є чудовим добривом для виноградників, а це мало неабияке значення, адже Каппадокія не могла похвалитися високою родючістю ґрунту.

2. Повітряні кулі на тлі казкових пейзажів

Це саме те заради чого сюди з’їжджаються мандрівники з усіх куточків світу. Літають вони тільки на світанку, а підіймаються догори за рахунок різниці температур всередині та ззовні. Гаряче повітря, яким насичується куля, стає легшим за холодне унизу і здіймає ці ошатні корзинки над неймовірними ландшафтами Каппадокії.

3. Справжні підземні міста

Це місце цікаве не тільки повітряними кулями – на території Каппадокії розташована величезна кількість підземних поселень. Причому це не просто печери з кількома кімнатами, це справжні міста зі своїми церквами, конюшнями і навіть виноробнями. Деякі з них налічують більше 10 поверхів! Найбільш відомими є підземні міста Каймакли та Деринкую. В останньому, вчені припускають, могло розміститися близько 20 тис. людей і чимала кількість домашньої худоби.

4. Клімат Каппадокії

Каппадокія знаходиться на висоті більше 1000 метрів над рівнем моря. Цю місцевість можна назвати напівпустелею, адже вона майже позбавлена рослинності. Літо тут жарке та сухе, а зима прохолодна з різкими перепадами температури. Найкращий час для відвідин прекрасної Каппадокії – це осінь та весна.

5. Відпочинок у печерних готелях

Тільки в Каппадокії ви можете отримати унікальну можливість – оселитися у печерних готелях, в яких є усе для ідеального відпочинку: джакузі, мальовничі тераси, звідки можна споглядати парад повітряних куль на світанку, особистий хамам і басейн, а також неповторна атмосфера, яка панує лише у цих стінах.

Каппадокія здатна зачарувати кожного своєю красою, тому це саме те місце, яке варто відвідати хоча б раз у житті!

Читайте також: