15 найцікавіших фактів про сонячний штат Флорида

 

1. Флорида – один із найбільш сонячних штатів Америки, оскільки понад триста днів на рік тут панує тепла та ясна погода. Тому не дивно, що цей штат, де проживає більше 20-ти мільйонів людей, є третім за чисельністю населення в США.

 

2. Флорида може похизуватися найдовшим узбережжям в США протяжністю в 2170 км, що охоплює безліч піщаних та сонячних пляжів. Крім цього, де б ви не знаходились на території штату, вас відділятиме не більше 100 км від будь-якого пляжу Флориди.

 

3. Форт Лодердейл – курортне містечко на східному узбережжі північної Флориди, розташоване неподалік від Маямі, яке часто називають «американською Венецією», оскільки місто охоплює майже 300 кілометрів місцевих водних шляхів.

 

4. Апельсиновий сік вважають національним напоєм Флориди, оскільки понад 60% апельсинів вирощують саме тут.

 

5. Флорида є найбільш рівнинним штатом США, з найвищою точкою на пагорбі Бріттон-Хілл, що підіймається на 105 м над рівнем моря. Це більш ніж удвічі нижче найвищого будинку Флориди готелю Four Seasons в Маямі, висота якого 240 м.

 

6. Штат відомий величезною кількістю тематичних парків, найпопулярніші з яких розташовані у місті Орландо: Disney World, Sea World, Universal Studios тощо. Тут знаходиться безліч атракціонів, магазинів, шоу та різноманітних розваг. Також фанати казкової історії про «хлопчика, що вижив» не зможуть залишитися байдужими до магічної атмосфери, що панує у The Wizarding World of Harry Potter («Чарівний світ Гаррі Поттера»). Кожен матиме можливість обрати чарівну паличку або, можливо, вона обере вас.

 

7. Південніше Маямі розпочинається серія островів, що називається Florida Keys («флоридські ключики»). Всі вони поєднані мостами, ніби намистинки нанизані на браслет, найдовший з яких сягає 11 км. Кінцева зупинка усіх, хто подорожує «флоридськими ключами» – це містечко Кі-Уест, що є найбільш південною точкою США.

 

8. Для усіх поціновувачів творчості Ернеста Хемінгуея обов’язковим для відвідування є будинок-музей, де колись проживав відомий письменник. Знаходиться він у вищезгаданому місті Кі-Уест. Це місце здивує кожного, адже саме тут можна побачити знаменитих нащадків котів Хемінгуея, які мають по 6 пальців на лапках.

 

9. На пляжі східного узбережжя Флориди Juno Beach з травня по жовтень можна спостерігати унікальне явище – міграцію морських черепах, які знаходяться на межі зникнення.

 

10. «Алея блискавок» – саме таку цікаву назву має територія між містами Орландо і Тампа, де на квадратний кілометр припадає більше 50-ти ударів блискавки, а це найбільший показник у країні.

 

11. На території штату знаходяться відразу дві площадки для здійснення космічних польотів – це Космічний центр Кеннеді та База військово-повітряних сил США на мисі Канаверал. Тому недарма Флориду ще називають «космічною столицею Америки». З грудня 1968 року NASA здійснив понад 100 місій по запуску космічних апаратів з центру Кеннеді, найвідомішими серед яких є операції «Аполлон» та «Скайлаб».

 

12. Сент-Огастин (St. Augustin) – одне із найстаріших міст не тільки штату, а й США, яке було засновано у 1565 році іспанським мандрівником. Це невелике містечко наповнене великою кількістю історичних пам’яток, серед яких фортеця Кастильо-де-Сан-Маркос (1672), що являється найстарішим кам’яним фортом в США, а також найдавніша дерев’яна школа в Америці (1716).

 

13. В Маямі знаходяться одні із найбільших інсталяцій вуличного мистецтва просто неба. Сімдесят галерей, п’ять музеїв, три постійні колекції, сім арт-комплексів – це все про район Вінвуд, центру сучасного вуличного мистецтва в США.

 

14. У Флориді незаконно кататися на скейтборді без водійських прав. Крім цього існує ще низка дивних законів. Наприклад, жінки можуть бути оштрафовані за сон під час сушіння волосся у салоні, а також заборонено співати в публічному місці, будучи одягненим в купальник.

 

15. Як не дивно для найбільш спекотного штату США, у 1851 р. у Флориді було винайдено холодильник молодим лікарем Джоном Горрі. А також у 1944 р. був розроблений перший лосьйон для засмаги фармацевтом, ім’я якого Бенджамін Грін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *